SHAPPI

Shappi  – tworzy kostiumy od 2009 roku, specjalizuje się w zbrojach, skrzydłach i odlewach. Cosplayowo zwiedziła już niezły kawałek Europy – jako uczestnik konkursów lub jako zaproszony gość. Do jej sukcesów należy m.in triumf na European Cosplay Gathering w Paryżu w roku 2013 oraz na Cosplay World Masters w Portugalii czy reprezentowanie Polski na finałach EuroCosplay w Londynie. Współpracowała z wieloma twórcami gier jako cosplayerka i twórca strojów , organizatorka konkursów cosplay i sędzia. Aktywnie wspiera polski świat cosplayu i chętnie działa w wielu inicjatywach fanowskich

LUIZA

Luiza – Cosplayem zajmuje się od 2014 roku. Może i nie ma wielu strojów na swoim koncie, ale skrupulatnie stara się zwiększyć ich ilość. Największą frajdę sprawia jej tworzenie i noszenie zbroi w towarzystwie większych od niej propsów. Od czasu do czasu wciśnie się też w sukienkę. Jest fanką projektów grupowych i wymyślania (jednak nie składania) cosplayowych prezentacji.

Lena cosplay

Hi I am Lena from Lena cosplay and I am mostly anime cosplayer from Czech Republic. I started with cosplaying in summer 2014 and since then, I’ve made almost 20 cosplays by myself. My greatest success was when I won cosplay competition at AnimeFest 2017 (Czech Republic). I can not wait to see you all We will have fun!

Cześć! Mam na imię Adrianna, pochodzę z Górnego Śląska. Cosplay gości w moim życiu już od 6 lat. Choruję na bezwarunkową miłość do detali w strojach, uwielbiam drobne prace, wymagające ogromnego skupienia i cierpliwości. Należę również do ławicy shrimps.pl,w której pełnię funkcję krewetkowego reportera działu Cosplay. Ogromnie cieszę się, że ponownie będę mogła spotkać Was podczas tego wspaniałego eventu

Yukeshiro

Yukeshiro to cosplayerka z Krakowa, którą na codzień pasjonują również (pop)kultura Japonii, gry komputerowe i... koty. :3 Na swoim koncie ma już niemałą liczbę nagród i wyróżnień w konkursach cosplayowych, zarówno na imprezach o tematyce anime, jak i gier komputerowych. Najbardziej w cosplayu lubi tworzenie detali w strojach, a także uczestniczenie w przeróżnych sesjach zdjęciowych.

Piotr Milewski

Pan Piotr Milewski - wędrowiec, pisarz, fotograf.

Urodził się w Chełmie, a wychował w Opolu. Studiował w Poznaniu, Wiedniu, Pasawie, Filadelfii, Sapporo i Otaru. 
Dziewięć lat spędził w Japonii. Współpracuje z polskimi i japońskimi czasopismami oraz z prasą polonijną. Autor książek: "Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej" (2014) oraz "Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia" (2015)
Na naszym konwencie poprowadzi tym razem prelekcje 
„Matsuri, czyli święto po japońsku”

Arshania Cosplay

Arshania Cosplay - Swój początek z cosplayem datuje na 2014 rok, gdy podczas PGA wystąpiła w stroju Sheparda z serii Mass Effect. W swoich kostiumach stara się łączyć wiele technik, od pracy w drewnie i materiałach termoplastycznych po szycie i wyszywanie, jednak największą radość sprawia jej wykonywanie detali. Wielokrotny gość i juror konkursów cosplay, modelka cosplayowa przy kampaniach reklamowych, współpracowała między innymi przy promocji Pyrkonu oraz najnowszego dodatku World of Warcraft. Prelegentka z zamiłowaniem dla tematyki tworzenia kostiumów. A prywatnie studentka chemii, geek i miłośniczka mangi, która na konwentach nie pogardzi Pocky i planszówkami w dobrym towarzystwie

Ciocia Kot

Autorka wesołych kotków (ale bardzo złych kotków!) i innych zwierzaczków z krzywymi pyszczkami i grubymi brzuszkami, dla rozweselenia internetów. Kociara i zwierzolub pełnym sercem. Maniak robienia gadżetów ze swoimi pracami, a także pchania ludzi w radosny świat robienia stoisk artystycznych.

Cichy Wuj

CichyWuj - animator 2D, który rysuje lepiej niż wygląda oraz entuzjasta humoru ambarasującego. Twórca cyklu animowanych "Cichych Żartów" oraz serii komiksów "Naroto". Na Tsuru pojawi się tradycyjnie już czwarty raz.