Atrakcje polecane 

Proekt Holo 

Twórcy tego projektu to grupa przyjaciół, którzy zainspirowani występami Hatsune Miku, zbudowali własny ekran do wyświetlania hologramów, działający na identycznej zasadzie jak te wykorzystywane podczas imprez w Japonii. Postanowili oni podzielić się swoim dziełem z innymi fanami podczas tegorocznego Tsuru.

Masato Yokoe 

Koncert  tradycyjnej muzyki japońskiej wykonywanej na shamisenie, instrumencie muzycznym z ponad 400-letnią tradycją.

Osobą, która dla Was zagra jest Masato Yokoe! Urodził się w prefekturze Shizuoka , a w lutym 2018 przeprowadził się do Polski. Gry na Shamisenie uczył się 15 lat , natomiast od dwóch lat posiada licencję na nauczanie wydaną przez grupę Sakakoshi-ryu, do której należy.

Do tej pory grał na scenie podczas czterech edycji warszawskiego Matsuri, dniach Japonii w Łodzi, festiwalu Bunkasai, w Gdańskim Muzeum Narodowym, na warszawskich Targach Śniadaniowych, Hanami , a także wielu innych miejscach w całej Polsce i w Japonii! 

Milky☆Way Heroes

Cosplayowa grupka odwzorowująca serię Love Live i Love Live Sunshine w oryginalnych strojach idolek z anime zatańczy specjalnie dla Was na scenie Tsuru po raz pierwszy!
Ich taniec jest bardzo energiczny i przeuroczy, nie możecie tego przegapić!  

Pokaz Rakugo 

japońskiego teatru jednego aktora

Jedna poduszka, jeden wachlarz, jeden aktor i niezliczona liczba historii i postaci. Komediowy japoński teatr obnaża stereotypy i wyśmiewa się z ludzkich wad i przywar (w przyzwoity sposób!). Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak być prawdziwym skąpcem, jak sprawić, aby dopłacili Ci jeszcze za zjedzenie ramenu, albo jak nie znać się na rybach? Przyjdź i posłuchaj niesamowitych opowieści rodem z epoki Edo.

Sale z tematyczne 

UltraStar T.A.

Ekipa od zadań śpiewalnych  z kilkuletnim doświadczeniem, prawdziwi eksperci konwentowego karaoke!

Mają dla Was w zanadrzu ponad 10 tysięcy utworów  oraz asortyment pełen mikrofonów! 

Przygotują salę pełną śpiewu i wspólnej zabawy, a dla tych bardziej wprawionych w boju - turniej.

VRAVE

Wirtualna Rzeczywistość nie jest opowieścią z przyszłości! ConTrust i VRRave zapraszają na stanowisko, na którym możesz doświadczyć nowej generacji rozrywki już dziś!

HTC Vive Pro wspierany potężną kartą graficzną zapewni niesamowite doznania oraz płynność rozgrywki w wielu tytułach, takich jak Space Pirate Trainer czy bardzo popularny Beat Saber.

Przeżyjcie niepowtarzalne chwile w innym wymiarze!

Najemny Oddział Ukrytych zaprasza do swojej sali, gdzie możecie poczuć niezwykły klimat, a także spróbować swoich sił w byciu shinobi!

Z tą grupą pasjonatów ninjutsu:

  • poszerzysz swoją wiedzę
  • czegoś się nauczysz
  • dobrze będziesz się bawił

Odwiedź ich aby poczuć niezwykły klimat i przekonaj się na własnej skórze, jak to jest być wojownikiem cienia.

Sala z grami planszowymi 

Czekają Was turnieje, m.in. w Keyforge i Munchkina, nagrody oraz wspaniała zabawa!
To idealne miejsce, aby grając w gry planszowe wraz z przyjaciółmi spędzić radośnie czas czy też poznać nowe osoby.

DDR od Bemani.pl

Na tegorocznym Tsuru będziecie mieli okazję zagrać w Dance Dance Revolution (DDR)!

Dla niewtajemniczonych - jest to stworzona w Japonii gra muzyczna, w której celem gracza jest taniec w rytm muzyki na specjalnej macie ze strzałkami i zdobycia jak największej ilości punktów.

Grupa Bemani.pl popularyzuje gry muzyczne na konwentach nieprzerwanie od roku 2010, pokazując jak wejść do świata wypełnionego nutkami. Ich stoisko zawiera aż 4 maty do tańczenia oraz szeroką bazę, zawierającą ponad 8 tysięcy utworów. Dlatego weź ze sobą znajomych i razem zmierzcie swoje siły w tańcu!

A dla tych bardziej zaprawionych w boju przewidujemy turniej o godzinie 16:00 w sobotę.

ConTrust

ConTrust buduje fandom!

Spośród establishmentu twórców atrakcji wyróżnia ich łączenie skomplikowanych teorii i trudnych tematów z typowo przyziemnymi pogadankami fandomowymi i masą dobrej zabawy.

Wspólnie z nimi przebrniecie przez rozkład dzieł kultury na czynniki pierwsze, ale też weźmiecie udział w konkursach i prelekcjach.

Na Tsuru Japan Festival 2019 przygotowali dla Was cały wachlarz świeżych punktów programu.

Koniecznie ich odwiedźcie!

Fundacja Nami

Jesteśmy entuzjastami kultury japońskiej, zarówno tej mniej jak i bardziej popularnej oraz wolontariuszami Fundacji Przyjaźni Polsko-Japońskiej Nami we Wrocławiu.

Fundacja została założona w roku 2013 przez trójkę wrocławian, w celu rozwijania kontaktów między Polakami a Japończykami poprzez wzajemne poznawanie i uczestnictwo w kulturze.

Możemy dzięki temu przedstawić atrakcje związane nie tylko z mangą czy anime, ale zahaczające też o inne, równie ciekawe tematy. Każdy z pewnością znajdzie dla siebie coś interesującego.

Ogarnięte Mangozjeby

OM jest najaktywniejszą i drugą największą pod względem liczebności grupą na polskim Facebooku poświęconą tematyce M&A oraz wszystkiego, co z tym związane.

Wśród ponad 22 tysięcy członków mamy wielu konwentowych wyjadaczy i niejednego speca w poszczególnych dziedzinach fandomowego świata - od mang, przez produkcję anime, na podróżach po Japonii kończąc. Zebraliśmy dla Was wszystkich tych ludzi, aby zapewnić Wam różnorodne prelekcje. Pamiętamy jednak, że konwenty mają być przede wszystkim frajdą, więc w swoim repertuarze posiadamy też sporo wymyślnych konkursów oraz znanych i lubianych integracyjnych zabaw.

Anime24

Anime24 to największy polski portal podejmujący tematykę kultury Dalekiego Wschodu.

To właśnie tutaj znajdziecie nie tylko najświeższe informacje ze świata mangi i anime, ale również najlepsze recenzje i artykuły.

W naszej sali będziecie mogli doświadczyć atrakcji prowadzonych przez zespół redakcyjny Anime24 wraz z najbliższymi współpracownikami.

Moc zabawy gwarantowana!

Podcast Animelogia

Animelogia to audycja internetowa, która mniej lub bardziej cyklicznie płodzi jedyne rejestrowane przy użyciu mikrofonów spotkania o tematyce mangi, anime i popkultury.

Wszystko to odbywa się w specjalnie do tego celu przygotowanym wirtualnym studiu, które znajduje się mniej więcej pośrodku drogi z północnych lasów Yoitsu, a Neo-Wenecją.

Każda audycja pozbawiona jest wartości merytorycznych, ale nadrabia to barwną grupą prowadzących pseudo-krytyków. Jeżeli więc o anime lubisz nie tylko rozmawiać, lecz także słuchać to dobrze trafiłeś.

Poza audycją możesz również sięgnąć tutaj po recenzje lub publicystykę, a obie te formy przybierają kształt materiałów video. Gdy tak poważne zajęcie nas nudzą zmieniamy się w poważnych twórców atrakcji by umilić czas sobie jak i innym.

Konsolówka

Konsolówka jest salą zrzeszającą graczy z każdego fandomu. Znajdziecie w niej konsole takie jak PS4, PS3 czy xbox360, Nintendo Switch oraz PSClassic. Poza standardowymi bijatykami przygotowaliśmy dla was różnego rodzaju gry multiplayer oraz ciekawe atrakcje i konkursy z nagrodami.

Od 21:00 natomiast każdy może spróbować swoich sił w Wielkim Konkursie Multigrowym i zawalczyć o tytuł Mistrza Gier Multiplayer oraz pakiet kolekcjonerski od Cenegi.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i do zobaczenia na Tsuru!